AKRON Hakkında

AKRON günümüz dünyasının ve geleceğin bilişim teknolojileri alanlarındaki beklentilerini karşılayacak, danışmanlık servislerinde ve uygulamalarında uluslararası pazara yön verecek daha güçlü ve global bir bilişim markası olmak amacıyla kurulan bir bilişim teknolojileri danışmanlık şirketidir.

AKRON, kurulduğu tarihlerden itibaren Türkiye’yi bilişim teknolojileri ve tasarımı, veri bütünlüğü ve süreç analizi konularında hep bir adım ileriye götüren, lider kalite standartlarının yakın takipçisi olan bir bilişim ve teknoloji şirketidir. Holdinglere, sektörlerinin lideri konumundaki büyük firmalara ve KOBİ’lere sektörel hazır içerikli çözümler üreten AKRON, ‘güven’ faktörünü şirket genetiğinin vazgeçilmezleri arasında görmektedir. Yeni dönemde de uluslararası vizyonuyla bu bakış açısını sürdürecektir.

AKRON hizmet verilen sektörler bir araya getirildiğinde edindiği bilgi birikimi ve tecrübesi sayesinde müşterilerine, hızlı ve etkin çözümler üretebilecek bir yapıya sahiptir. Ülke ekonomisine yön veren tüm sektörlerdeki firmalara hizmet veren akron için ‘’uzmanlık’’ vazgeçilmez değerlerden biridir. Bunun bilinciyle akron sektörel uzmanlığa yatırım yapmaya devam edecektir.

AKRON ‘’inovasyon’’ odaklı düşünce yapısını şirketin temel felsefesi olarak görmekte, baştan sona kapsamlı çözümler üretmeyi ve işe sahip çıkmayı ilke edinmektedir. Ayrıca AKRON, bilişim sektörünün lokomotifi olan Ar-Ge alanında önemli oranda yatırım yapmakta ve müşterilerinin çözüm üretim sürecini baştan sona paylaşabilmektedir.

Türkiye’nin ve içinde bulunduğu bölgenin en cazip bilişim danışmanlık şirketlerinden biri olarak konumlandırılan akron müşterilerine yeni yatırımlar yapabilmeleri için cesaret ve güven veren, inovatif yaklaşımı benimsemektedir. Şu an birçok sektörü kapsayan özel paket yazılımlarının yaratıcısı olan akron, sektörel ihtiyaçları kavrayıp, sektörlere özel çözümler sunan akıllı paket yazılımlarını geliştirmeye hızla devam edecektir.

AKRON, bünyesindeki deneyimli danışman ekibi, genişletilmiş zengin hizmet içeriği ve özel paket çözümleriyle bilişim teknolojilerinin ilk akla gelen markalarından biri haline gelmiştir. Uygulama Danışmanlığı, Proje Yönetim Hizmetleri ve kullandığı metodolojileriyle sadece noktasal çözüm üretmeyip, süreç danışmanlığı kavramını da müşterileriyle tanıştıran AKRON, ‘’Dönüşüm Yönetimi’’ hizmetleri ile süreç iyileştirme alanında da müşterilerine katma değerli hizmetler vermektedir. Bunun yanı sıra, teknoloji geliştirme, kalite kontrol danışmanlığı, altyapı, sanallaştırma, lisanslama ve destek masası hizmetlerindeki yüksek ‘’kalite’’ anlayışı ile sektörün öncüsü olmaya devam edecektir.